Jablonec hrál první dva zápasy na hřištích soupeřů a nedělní souboj s Dynamem tak bude pro Severočechy jarní domácí premiérou. V dosavadním průběhu jarní části sezony vyhráli svěřenci Františka Komňackého na hřišti Bohemians 2:1 a následně remízovali na Baníku 2:2. Do ligové tabulky si tak stejně jako Jihočeši připsali čtyři body.

Týmy Jablonce a Dynama jsou tradičními soupeři v nejvyšší soutěži. Od rozdělení Československa se v první lize střetly celkem devětadvacetkrát. Lepší bilanci vzájemných soubojů mají Severočeši, kteří čtrnáctkrát vyhráli. Pět soubojů skončilo nerozhodně a desetkrát se z výhry radovali fotbalisté Dynama. Na jabloneckém stadionu se Dynamu v posledních letech vůbec nedaří. V posledních čtyřech zápasech Jihočeši prohráli. Ještě o zápas více čekají na vstřelenou branku a z výhry se naposledy radovali v dubnu 2005. Také poslední vzájemný souboj obou týmů vyzněl jasně pro Jablonec, který v srpnu loňského roku vyhrál na Střeleckém ostrově vysoko 1:5.

Celkově Jihočeši v posledních zápasech od Jablonce dostávají hodně branek a ústřední postavou bývá nejčastěji exbudějovický kanonýr David Lafata, který v posledních dvou ligových zápasech vstřelil Dynamu šest(!) branek. „Jablonec chce hrát v tabulce pořád nahoře a stále má tu šanci. My v zápase nebudeme určitě favoritem a navíc pro nás bude důležitější zápas v Ostravě následující týden, ale tím nechci říci, že je pro nás zápas v Jablonci nedůležitý,“ říká před nedělním soubojem trenér Dynama František Cipro.

Jihočeši jsou sice díky čtyřbodovému jarnímu zisku z nejhoršího venku, přesto si uvědomují, že budou i v dalších kolech potřebovat pravidelně bodovat. „Musíme se snažit bodovat v každém zápase. Těch kol do konce sezony už tolik nezbývá a stále budou zápasy ubývat. My jedeme do Jablonce, pak hned do Ostravy. V dalším kole nás čeká velmi těžké utkání se Slováckem, které bude hrát i za ty moravské oddíly, a následně jedeme do Plzně,“ vypočítává náročný los budějovického týmu kouč Cipro.

Ten bude vedle dlouhodobých marodů postrádat vykartovaného Michala Klesu a čerstvě zraněného Zdeňka Ondráška. „Naopak se po karetním trestu vrací Petr Javorek. Takže nám jeden hráč bude stále chybět. Zatím nevím, kdo bude hrát,“ říká Cipro.

Pro Dynamo je velmi nepříjemná ztráta v podobně zranění elitního útočníka Zdeňka Ondráška, který letos vstřelil již osm branek. Budějovický ostrostřelec si v úvodu minulého zápasu s Bohemians přivodil tříštivou zlomeninu prsteníčku na pravé ruce a bude několik týdnů mimo hru. „S podobným zraněním hráče nemám moc dobrou zkušenost. V minulosti jeden z hráčů, které jsem trénoval, měl také takto zlomený prst a trvalo to hodně dlouho, než se dal zase dohromady. Můžeme jen doufat, že bude k dispozici při zápase doma se Slováckem, ale je to stále velký otazník,“ dodává František Cipro.