FK Baumit Jablonec - FC Baník Ostrava 4:0 (2:0)

• Branky: 34., 57. a 89. Lafata, 42. Beneš. Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. ŽK: Loučka - Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Kraut. Diváci: 3650.
  • Sestavy:
  • FK Baumit Jablonec: Špit - Zábojník (76. J. Štochl), P. Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (71. O. Vaněk), M. Jarolím, Loučka, Piták (85. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: František Komňacký.
  • FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Marek, Adámik, Vašenda - Poliaček, Lukeš, Droppa (87. Greguš), Fantiš (73. R. Vaněk) - Kraut, Svěrkoš (63. Badalyan). Trenér: Pavel Malura.

Páteční televizní duel odstartovali lépe hosté z Ostravy, když Krautův přesný centr z pravé strany usměrnil hlavou za Špitova záda navrátilec Svěrkoš. Hostující radost ale byla předčasná, neboť praporek asistenta rozhodčího Štěrby vyletěl vzhůru a hlavní arbitr Adam gól neuznal. Slezané se mohli cítit právem ukřivděni, neboť branka byla naprosto regulérní.

To však byl v podstatě jediný výraznější moment Baníku v celém utkání. Jablonec převzal otěže zápasu do svých rukou a na hřišti dominoval. V 11. minutě mohl poslat domácí do vedení Kopic, jehož střelu hostující obrana za brankovou čáru nepustila. Stejný hráč se mohl prosadit o chvíli později, tentokrát ale Pietrzkiewicz zasáhl a míč vyškrábl mimo tři tyče.

Severočeši opět hrozili především po stranách a po jedné z takových akcí se ujali vedení. Piták přihrál Zábojníkovi, jehož přízemní centr usměrnil ve skluzu pod horní tyčku důrazný David Lafata - 1:0. V 38. minutě mohl navýšit vedení domácích Piták, jehož pokus byl zablokován a následně neuspěl ani Lafata, kterého nohou vychytal Pietrzkiewicz. Přesto se fotbalisté Baumitu druhého zásahu dočkali. Tři minuty před odchodem do šaten propadl Kovaříkův roh až k Benešovi, který šťastnou trefou o tyč navýšil vedení domácích - 2:0.

Také po změně stran bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Po deseti minutách hry bylo procentuální držení míče 75 ku 25 pro Jablonec! Baumit se tak dočkal po zásluze další branky. Autorem byl opět David Lafata, avšak výrazně mu k ní pomohl svou hrubkou gólman Pietrzkiewicz, který vyboxoval míč přímo do jabloneckého kanonýra, od něhož se dokutálel až za brankovou čáru - 3:0.

Hosté mohli korigovat po střele Fantiše, ale gólman Špit si s jeho pokusem poradil. Udeřit mohlo opět na opačné straně hřiště, avšak Kopicův centr napálil Kovařík pouze do břevna. O chvíli později mohl dosáhnout na hattrick Lafata, ale tentokrát svým pokusem minul hostující svatyni. Poté se dvakrát ukázal střídající Vaněk, avšak v obou případech selhal a zakončil mimo.

Přesto se domácí družina čtvrtého zásahu dočkala. Nutno podotknout, že u toho byl opět chybující asistent rozhodčího Štěrba, který přehlédl ofsajdové postavení a pro Lafatu už tak nebyl problém završit vytoužený hattrick - 4:0. Svěřenci kouče Komňackého tak navázali na pondělní povedený duel proti Bohemians 1905, ostravský Baník naopak nadále tápe, když ve čtyřech utkáních nezískal ani bod a z posledních tří duelů má katastrofální skóre 1:11!