„Pan trenér byl po utkání celkem spokojený, takže mojí žádosti vyhověl. Dřívější odjezd z Juventusu mi umožnil, abych dohnal nějaké resty ve škole a dopsal si také pár písemek,“ připomíná Roman Macek, že skloubit individuální studijní plán s fotbalovými povinnostmi v italském vekloklubu není žádný med.

Přesto zatím zvládá obojí. A spokojení mohou být i v Turíně, jehož barvy v tomto ročníku hájí. Juventus je na prvním místě v jedné ze tří skupin tamní nejvyšší soutěže a má tak nakročeno do jarních bojů o titul. „V této fázi soutěže potřebujeme skončit do druhého místa, abychom si zajistili účast v play off,“ přiblížil plány svého klubu odchovanec ševců.

Vrchol jarní části sezony jej však nečeká pouze na Apeninském poloostrově, nýbrž také s českou reprezentační sedmnáctkou, která bude v domácím prostředí hostit kvalifikační turnaj o postup na závěrečný šampionát mistrovství Evropy kategorie U17. „Máme Anglii, Itálii a Albánii, tedy samé silné soupeře. Na Euro postupuje pouze vítěz,“ podotkl Roman Macek.

Čeští mladíci ovšem mohou těžit z výhody domácího prostředí, jelikož tato kvalifikační skupina se odehraje na zlínské Letné a také v sousedním Uherském Hradišti. „Věřím, že alespoň proti Itálii nebo Anglii nastoupíme na Letné a zlínský fanoušek nás uvidí přímo v akci proti některému z atraktivních týmů,“ přeje si český mládežnický reprezentant.

Ačkoliv samotný turnaj je na programu již v březnu, on sám bude dostatečně rozehraný. „Do Itálie se vracím hned začátkem roku a už 12. ledna nás čeká další mistrák,“ představil nejbližší program Roman Macek, jenž kvůli tomu přijde i o vyhlášení ankety Dorostenec roku, kam byl nominován mezi nejlepší trojici. „Místo mě pojede zřejmě sestra. Nedá se nic dělat. V Evropě se žádné velké přestávky přes zimu nedělají a hraje se pořád,“ upozornil na trend posledních let zlínský supertalent.