Kroupa tak skóroval letos podruhé, první branku si připsal v předchozím pohárovém kole v Roudnici n.L.. „Letos jsem pohárový střelec,“ shrnul to s úsměvem a následně se pustil do hodnocení své trefy: „Ani jsem nezavíral oči, snažil jsem se jen naklopit nárt, abych nepřestřelil, a dobře to trefit. To se nakonec povedlo.“

Zkušený útočník nezastírá, že v úvodu střetnutí nebyla hra ideální. „Klobouk dolů před Žižkovem, dobře drželi míč, nevěděli jsme si rady s jejich rozehrávkou, neuměli jsme zareagovat. Pak se to ale zlomilo a nakonec se snad rozdíl mezi týmy ukázal.“

Co bylo nejdůležitějším impulzem? První gól, nebo případná bouře v kabině? „Gól to určitě zlomil. O přestávce jsme si řekli, že na ně vlétneme a rozhodneme to, což se povedlo. Ve druhé půli jsme se víc semkli,“ popisuje Kroupa.

Nyní čeká Zbrojovku ligová bitva s Jihlavou. „To bude klasický zápas o šest bodů, pohár je trochu o něčem jiném než liga, v sobotu to bude nesmírně důležité. Soupeř navíc bude kvalitnější. Uvidíme, jestli se nám díky výhře povede nabrat zpět sebevědomí. Snad ano,“ doufá.

Zda u toho bude i on sám, netuší. „Nechci o tom spekulovat, to je otázka pro trenéry,“ zakončil rozhovor autor "postupové" branky.