AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 3:0 (1:0)

• Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský. Diváci: 7 792.
  • Sestavy:
  • AC Sparta Praha: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Dočkal (82. Přikryl), Vácha, Matějovský (79. Mareček), Hušbauer, Krejčí - Lafata (66. Bednář).
  • FK Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Mareš (66. Kalouda), Pospěch (82. Marek), Néstor (54. Prázler).

Úvodních patnáct minut na velmi podmáčeném terénu příliš fotbalové krásy nenabídlo. Za zmínku stojí snad jen Dočkalův pokus, kterému ale záložník Sparty nedokázal dát dostatečnou razanci, pročež si na jeho střele z úhlu smlsl brankář Rada.

Slibnější příležitosti si letenský celek vypracoval zhruba po půlhodině hry. K brance hostí se nebezpečně prokombinoval celkem třikrát. Krejčí nejdříve zakončoval do boční sítě a prostor mezi třemi tyčemi netrefil přízemní střelou ani Vácha. Do třetice už ovšem domácí slavili. Dočkal si narazil balon s Hušbauerem, ve vápně obešel dva protihráče a přesnou ranou z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Radu.

Vstřelený gól Spartu nabudil a do konce první půle na hřišti dominovala. Ještě před ochodem do kabin mohli jít Letenští do dvoubrankového vedení, jenže Holek svoji hlavičku nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

Druhý gól Duklu definitivně zlomil

Definitivní zlom v utkání nastal v padesáté minutě. Nejdříve se krásnou střelou zpoza vápna prezentoval Dočkal, avšak za již překonaným Radou zazvonila pouze tyč. Hosté ještě dokázali tuto situaci ustát a dostat míč do bezpečí. Následující roh se ovšem dostal k Hušbauerovi a ten za pomoci Vrzalovy teče zvýšil na 2:0.

Za dalších osm minut bylo na Letné ještě veseleji. Vácha vyslal do sprintu Dočkala, jehož přihrávku před branku sice Lafata nezachytil, ale na zadní tyči celou akci poctivě dohrával Krejčí, jenž zvýšil na konečných 3:0.

Zatímco hostující Rada si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl, jeho protějšek Vaclík prožil velmi klidný večer, v němž nemusel řešit jedinou výraznější příležitost soupeře.

Rada se musel mít na pozoru i ve zbývajícím průběhu utkání. Hned ve dvou případech mířil sám na gólmana Hušbauer, avšak v obou případech selhal. Když se pak neprosadil ani střídající Bednář, skončilo malé pražské derby zaslouženou výhrou Sparty v poměru 3:0.

Ohlasy trenérů:

• Vítězslav Lavička (Sparta Praha): Šli jsme do utkání se záměrem hrát aktivně, což se nám podařilo. Z této aktivity poté vycházelo, že jsme byli včas a první na míči. Klukům se navíc dařila kombinace a měli jsme příležitosti, kdy jsme mohli skóre ještě navýšit. Další věc, co mě potěšila, byl fakt, že jsme dokázali rychle získávat zpět ztracené balóny. Šestibodový náskok na Plzeň je povzbuzující.
  • Luboš Kozel (Dukla Praha): Z našeho pohledu není moc co hodnotit, protože výsledek je pro nás ještě milosrdný. Od začátku jsme byli všude druzí, soupeř nás přehrával a ta branka byla jenom logickým vyústěním celé situace. Chtěli jsme něco změnit, ale rychle po přestávce jsme dostali druhou branku. Jsem z našeho výkonu zklamaný, vrátilo nás to zpět na zem.