„Měl jsem trochu strach a obavy, že podruhé už by to vyjít nemuselo. O to víc jsem teď šťastný, že Manchester zareagoval pozitivně. Jde vidět, že o mě opravdu stojí,“ těšilo kapitána české reprezentační šestnáctky.

Za prvním odkladem stály školní povinnosti a s nimi spojené resty po předchozích stážích v Juventusu Turín a Arsenalu a také reprezentace klubu v baráži o postup do finálové skupiny zimního Memoriálu Vlastislava Marečka.

Právě v něm si ale v utkání o třetí místo přivodil po nešetrném zákroku soupeře lehčí zranění. K tomu se připojila rovněž viróza. „Ihned jsme poslali do Manchesteru informační e-mail, kde jsme jim celou situaci popsali. Zareagovali výborně a obratem nám poslali nový termín,“ líčil 15letý fotbalista.

Macek by se tak měl v doprovodu zástupce zlínského klubu na Ostrovy vypravit 17. března. „Věřím, že do třetice už mi nebude stát nic v cestě a do Manchesteru se opravdu vypravím. Je to pro mě velká výzva a udělám vše pro to, abych tuto šanci nepromarnil,“ má jasno velký talent celé české kopané.