Jeseník n.O. - Odry 0:4 (0:0)

• Branky: 46. a 48. Velík, 62. a 67 Rybařík. ŽK: Kretík, Jan Goláň, Sládeček - Velík.
  • Sestavy:
  • Jeseník n.O.: Macháč - Kretík, Cverna, Sláma - Vojtko (52. David, 73. Hrňa), Bartoň (37. Sládeček), Goláň J., Krpec, Víznar - Jurajda, Bajer.
  • Odry: Cibulec - Hurta, Murín, Repta, Hrabovský Z. (76. Veselý) - Hrabovský K, Frais, Hrabovský S., Rybařík - Vidlák (61. Ferenc), Velík.

Lépe vstoupili do utkání hostující hráči. V 5. minutě se Stanislav Hrabovský dostal až k zakončení, ale ve vyložené příležitosti domácí svatyni těsně přestřelil. Jeseník zahrozil o pět minut později. Kretík rozehrál přímý kop na Víznara, který ale nepropálil hradbu těl před ním.

V 15. minutě přišla druhá gólová šance zápasu a opět v podání hostujícího celku. Hurta poslal na hranici malého vápna přesný centr, který Velík usměrnil hlavou pouze do břevna. Domácí kontrovali Bajerem, který se po přihrávce Krpce dobře uvolnil, ale při zakončení byl nakonec zablokován.

Až po osmnácti minutách hry se diváci dočkali první střely mezi tři tyče. Na svědomí ji měl hostující Vidlák, s jehož pokusem ale Macháč neměl větší problémy. O dvě minuty později musel zasahovat také Cibulec. Krpec vyslal kolmicí do šance Jana Goláně, ten ale sám před brankářem zvolil technické zakončení, které skončilo v rukavicích hostujícího strážce.

V 31. minutě přišla další tutovka domácího týmu. Víznar vybojoval ve vápně míč, předložil jej Jurajdovi, který na malý moment zaváhal a Cibulec mu včasným pádem pod nohy šanci zmařil. Před odchodem do kabin mohl skóre zápasu otevřít Kretík, Cibulec ale jeho střelu z přímého kopu dokázal vykopnout do bezpečí.

Do druhého dějství vstoupili lépe hostující hráči, kteří v úvodní pětiminutovce položili základ ke svému vítězství. Už po minutě hry se k míči dostal Velík, který krásnou střelou z 22 metrů otevřel gólový účet zápasu - 0:1. O dvě minuty později bylo s domácími ještě hůře, když Macháče prostřelil opět Velík - 0:2.

Kontaktní branku měl na hlavě stoper Cverna, jehož pokus se ale mezi tři tyče nevešel. V 52. minutě se na hřiště dostal zdravotně indisponovaný útočník David, který po minutě pobytu na hřišti měl na kopačce snižující zásah, ale rovněž jeho střela skončila v zámezí.

Jeseník zahrozil také o minutu později. Kretík vyslal pumelici, k jeho smůle ale letěla přímo do středu brány a i když s ní měl Cibulec velké starosti, míč nakonec nadvakrát zkrotil. Zbytek zápasu už poté měli plně ve své režii hostující hráči.

V 55. minutě mohl docílit hattricku Velík, který ale obstřelil nejen Macháče, ale o pár decimetrů také jeho svatyni. O sedm minut později už to bylo o tři góly. Jeseník zahrával standartní situaci, při níž hosté vybojovali míč a brejkovou situaci zakončil střelou z úhlu na vzdálenější tyč Rybařík - 0:3.

V 67. minutě přišel poslední gólový moment zápasu. Cibulcův výhoz si kolem Cverny posunul Velík, kterého Sláma ještě napoprvé zablokoval, Velík ale dostal prostor k reparátu a po jeho nabídce se prosadil opět Rybařík - 0:4.

Závěrečná dvacetiminutovka se dohrávala pouze z povinnosti. V hostujícím dresu zahrozil pouze Frais, jehož opakovaný pokus Macháč vyrazil na roh. Domácí se připomněli kapitánem Jurajdou, který zamířil vedle. Když si podobně vedl také hlavičkující Sláma, skončil duel jednoznačnou výhrou druhého týmu tabulky.