Jeseník n.O. - Jakubčovice n.O. 3:2 (1:1)

• Branky: 45. Vojtko, 61. Jan Goláň z pen., 90+1. Krpec - 41. Dresler, 51. Šťastný. Rozhodčí: Tisovský. ŽK: 61. Jurajda - 49. Ďurica
  • Sestavy:
  • Jeseník n.O.: Macháč - Sláma (66. Sládeček), Cverna, Koval, Vaško, Vojtko, Jan Goláň, Krpec, Víznar - Jurajda (74. Hrňa), David
  • Jakubčovice n.O.: Richter - Sommer, Pavelka, Anděl, Lichovník (89. Hendrych), Klevar, Šťastný, Molnár, Dresler - Pavelka (56. Demel), Ďurica.

Nedělní utkání začalo obrovskou příležitostí hostujících Jakubčovic, když už ve 2. minutě po zaváhání domácího gólmana Macháče střílel do odkryté klece Pavelka, jehož gólový pokus ale dokázal ve skluzu odvrátit vracející se stoper Cverna.

O minutu později bylo rušno také na druhé straně hřiště. Jurajda před pokutovým územím obešel dva hráče, avšak přihrávku na nabíhajícího Víznara dokázal včas přerušit Richter. V 7. minutě poslal Vaško kolmici do vápna na záložníka Krpce, který ale místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče a z výhodné situace nakonec nic nebylo.

V 10. minutě zahrávali hosté rohový kop, avšak Macháč neměl problém si se slabou hlavičkou poradit. O dvě minuty později přišla druhá vyložená šance Jakubčovic. Molnár zůstal zcela sám za domácími obránci, avšak vracející se Sláma jej dokázal rozhodit a jakubčovický záložník poslal míč těsně vedle.

Hra se v úvodních dvaceti minutách přelévala ze strany na stranu a už o minutu později mohli udeřit domácí, když byl ve vápně sražen David. Hlavní arbitr ale nechal pokračovat ve hře. V 17. minutě to opět hořelo před brankou Jeseníku. Po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Pavelka jen centimetry nad břevno domácí svatyně.

V 21. minutě přišla další hlavička a tentokrát výborný zákrok Macháče, který na brankové čáře nebezpečný pokus nadvakrát zlikvidoval. Deset minut před koncem poločasu přišla vyložená šance Jeseníku. Jurajda centroval po zemi na Davida, který míč netrefil a celou situaci nakonec zakončil Víznar střelou z úhlu do boční sítě.

V 41. minutě už se ale skóre měnilo. Další centr na hranici malého vápna přetavil ve vedoucí zásah nikým neatakovaný Dresler - 0:1. Přesto odcházely oba celky do kabin za nerozhodného stavu, neboť v samotném závěru první půle se krásnou individuální akcí prezentoval Vojtko, jenž přešel přes dva hráče a následně prostřelil i hostujícího gólmana - 1:1. "Byl závěr poločasu, tak jsem se zkusil prosadit individuálně kličkou, kterou často zkouším i na tréninku. Když jsem se dostal za obránce, byl jsem rozhodnutý vystřelit na přední tyč a naštěstí to vyšlo," uvedl ke své brance Vojtko.

Druhé dějství odstartovali lépe hosté. Další centr do vápna vyboxoval Macháč přímo ke Šťastnému, který zamířil přesně k tyči a vrátil hostům vedení - 1:2. O to ale Jakubčovice opět brzy přišly, když po ruce v pokutovém území byla nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Jan Goláň - 2:2.

Po čtyřgólové smršti v rozmezí dvaceti minut se hra uklidnila a další šance se tak zrodily až v poslední desetiminutovce. V 83. minutě měl na kopačce vedoucí gól Demel, ale z voleje vysoko přestřelil. O tři minuty později přišel další z mnoha rohů Jakubčovic, po němž vznikl závar, který nakonec skončil na břevně domácí svatyně.

Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, přišla hezká individuální akce Víznara, který ve středu hřiště obešel dva protihráče, vyslal přesnou kolmici na sprintujícího Davida, jenž předložil míč nabíhajícímu Krpcovi a ten střelou k tyči trefil svěřencům trenéra Tumy první vítězství v nové sezóně - 3:2.