Těší po takovém utkání dvě vstřelené branky?
Každý gól mě potěší, zvlášť zde v Plzni, ale domácí prokázali velikou kvalitu a vstřelili nám čtyři branky. Domů se vracíme s prázdnou, takže žádnou velkou radost nepociťuji a pocity jsou spíš smíšené. Porážka mrzí.

Kde jste vzali o přestávce takovou vnitřní sílu, abyste srovnali dvoubrankové manko?
Už první poločas byl z naší strany dobrý, neodehráli jsme jej špatně, akorát jsme nedotáhli některé akce a v kabině jsme si řekli, že na domácí zkusíme hned zkraje vletět. Myslím si, že se to podařilo, a když jsme srovnali na 2:2, bylo vidět, že se Plzeň začala trochu obávat.

Neobával jste se, že penaltu kopnutou doprostřed brány gólman vyrazí?
Včera jsem se díval na hotelu v televizi na Mladou Boleslav. Magera kopl penaltu nahoru doprostřed a říkal jsem si, že ji kopnu stejně. Nakonec jsem ji kopl doprostřed, ale po zemi a hodně jsem si oddechl, i když jsem balon dobíhal a nevím, jestli by se brankář tak rychle zvedl.

Co Váš druhý gól v hodně obtížné pozici?
Předcházel mu nádherný balon od Robo Matějova a já jsem se snažil hlavně trefit do kříže bránu, což se povedlo. Plzeňští stopeři hrají vzadu jeden na jednoho, věří si a většinou to bývá pro Viktorii výhoda, protože může jít dopředu ve větším počtu hráčů. V daný okamžik jsme toho ale využili my.

Kromě dvou vstřelených branek jste ve statistice zapsán také žlutou kartou za protesty před plzeňskou penaltou. O co šlo?
Nevztekal jsem se ani tak kvůli penaltě samotné, spíš kvůli tomu, že tam byl ještě předtím jasný faul na našeho hráče. Měl jsem to přímo před očima a od pana rozhodčího jsem si to chtěl nechat vysvětlit. Bohužel mi to vysvětlil jen žlutou kartou.