I přes porážku dnes musíte mít ze svého výkonu velmi dobrý pocit, protože tak často v permanenci jste asi už dlouho nebyl...
To teda ne, to je pravda, ale užil jsem si to. Ale je lepší chytat s pár chybičkami, než abych půl hodiny nedělal nic a pak na mě šla jedna těžká střela a zase dlouho nic.

Podobně jako před sedmi lety doma proti Olomouci při ligové premiéře jste čelil krátce po svém příchodu do brány penaltě a na konci poločasu ještě jedné...
Já jsem si dneska říkal, ať se hlavně proti mně nekope penalta a ony byly hned dvě, takže jestli ještě budu někdy chytat, tak příště si to neřeknu. Aspoň žádná nebude. Ale ta druhá mě mrzí. Byla po zemi a já to čekal trošku výš, aspoň do mojí úrovně. Byla razantně koplá, takže mi přes tu ruku balon proklouzl.

Domácí byli od počátku v laufu, diváci hráli s nimi, byli tím dvanáctým hráčem. Ovšem určitě i pro vás na hřišti, byť to byli fanoušci Sparty, tak atmosféra byla velmi dobrá a z druhé ligy nepoznaná. Jak jste si to užil?
Já jsem před takovou kulisou ještě nehrál, dokonce ani když jsme hráli proti Spartě pohár před dvěma sezonami, takže pro mě to byl určitě zážitek. Když jste však na hřišti, příliš to nevnímáte. Soustředíte se na to svoje a až po zápase si vlastně uvědomíte, že se na vás dívalo skoro osm tisíc lidí a určitě je to hezké.

Udělal jste si před nimi určitě slušné jméno. Bylo těžké zvládnout takový zápas po tak dlouhé pauze bez mistrovského utkání ve Vašem podání?
Ani ne. Já to věděl od prvního kola, že tady budu chytat, takže jsem se na to už dopředu připravoval a jak jsem říkal, moc jsem si to užil. Jen škoda, že jsme tady neurvali nějaké body.

Přiznejme si, že těch branek jste chytil několik. Budete si dělat i nějaký sestřih svých zákroků?
Na tohle jsem nikdy nebyl, možná Ota Novák mi něco udělá, ale nikdy jsem na tohle nebyl! Zhodnotíme si to na videu. DVD určitě Ota bude mít, a když, tak se na to někdy podívám.

Trenérům jste musel nadělat příjemné starosti. Po dvou kolech právem chválili Tomáše Holého a teď by samozřejmě měli pochválit i Vás, takže boj o post brankářské jedničky ve Zlíně je znovu otevřený. Asi jiné přání jste před zápasem na Spartě mít nemohl.
Určitě, ale to už je otázka pro trenéry a ne pro mě. Jsem rád, že jsem jim tu hlavu zamotal, nebo aspoň jsem se o to snažil. Ale vždycky mají poslední slovo trenéři.