„Dlouhá jednání s UEFA se nám podařilo úspěšně finalizovat a vrcholnou fotbalovou akci příštího roku tedy bude znovu vysílat Česká televize,“ komentuje zisk práv generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Francouzské "UEFA EURO 2016" bude prvním turnajem s účastí čtyřiadvaceti týmů, které budou rozděleny do šesti čtyřčlenných skupin a posléze absolvují závěrečnou vyřazovací část. Celkem odehrají zúčastněné celky 51 zápasů. Turnaj se bude hrát od 10. června do 10. července 2016 na deseti stadionech po celé Francii. Zahajovací i závěrečné utkání se uskuteční na francouzském národním stadionu Stade de France v Paříži.

„Předpokládáme, že v přímých přenosech či záznamech opět odvysíláme všechna utkání turnaje. V případě účasti české reprezentace poté i bohatý doprovodný program mapující komplexně nejen vlastní zápasy, ale rovněž přípravu a program našeho celku, kterému po skvělém úvodu kvalifikace přes poslední zaváhání zůstává ve čtyřech střetnutích v září a říjnu i nadále dostatek možností pro potvrzení postupu,“ doplňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.