„Kluci vstoupili do zápasu hodně roztřepaní, v naší hře se vyskytovalo mnoho nepřesností, s čímž se ovšem dalo tak trochu počítat. V tomto složení se mužstvo bez jakéhokoliv společného tréninku sešlo až před zápasem. Tím trpěla naše souhra, protože návyky, které se vyskytují ve hře jiných mužstev, u nás logicky scházejí. Mančaft potřeboval uklidnit a přerušení hry nám přišlo vhod,“ nezastíral trenér zlínské juniorky Marek Kalivoda.

Mladí ševci už v tu chvíli prohrávali a krátce po návratu na hřiště inkasovali také druhý gól, jenomže ještě do přestávky dokázali srovnat. „Pár věci jsme si potřebovali vyříkat, kluci to vzali za správný konec provazu a náš herní projev vypadal v další fázi střetnutí podstatně lépe. Hráči začali plnit věci, na které jsme se upozornili při taktické poradě před zápasem a herně i výsledkově jsme se zvedli,“ navázal Marek Kalivoda.

Radost měl i ze střeleckého příspěvku obou dorostenců, kteří se v závěru úvodního dějství o vyrovnání postarali. „Samotné hráče by to mělo pobídnout do další práce, nikoliv k tomu, aby šli někam slavit,“ poznamenal s úsměvem zlínský kouč, jenž ocenil i statečný výkon mladých ševců po změně stran. Hanáci totiž opět přitlačili na pilu a žlutomodří se museli vydat ze všech sil, aby obstáli.

„Druhý poločas už byl z obou stran hodně bojovný a já jsem velmi rád, že právě v důrazu a agresivitě jsme se soupeři vyrovnali. Holice navíc přijela s mužstvem, které má svoji hru postavenou hlavně na standardních situacích, z nichž neustále hrozilo, ale vyjma úvodní inkasované branky jsme byli vzadu pozorní. Získali jsme bod, který se v naší situaci počítá a který odpovídá i průběhu zápasu,“ bilancoval Marek Kalivoda.