„Do zápasu jsme šli sice posíleni o některé hráče širšího kádru áčka, přesto jsme měli velký problém dát dohromady útočnou formaci. V konečném účtování se tato skutečnost ukázala jako rozhodující. Útočná aktivita nebyla taková, jakou bychom si představovali,“ uznal trenér zlínské juniorky Marek Kalivoda.

Mladí ševci nebyli při střelbě tak pilní jako Třebíč. Přestože hlavně ve druhé půli dokázali eliminovat nadšení a aktivitu domácích, zbytečnými chybami ve středové formaci se připravili o řadu slibně rozjetých akcí. „Chyb při rozehrávce ve středu hřiště bylo až příliš, s tím jsme nemohli být spokojení,“ vypozoroval zlínský kouč.

Ševci si vypracovali dvě solidní příležitosti při střelách Talaše a Linka, Horácký fotbalový klub byl o něco nebezpečnější a brankář Zapletal musel dvakrát svůj tým výrazně podržet. „Společně se stoperskou dvojicí Linek, Kroča a ve druhé půli i s Hlobilem patřil k našim nejlepším hráčům,“ poznamenal Marek Kalivoda.

Ani to však na body nestačilo. Nešťastná branka dvanáct minut před koncem po sérii odrazů ve zlínském vápně přisoudila výhru Třebíči. „Až na tuto akci byla naše defenziva během zápasu v pořádku a mohli jsme se na ni spolehnout, bohužel bez vstřelené branky jsme na lepší výsledek pomýšlet nemohli,“ zopakoval trenér mladých ševců.