„Po třech týdnech jsem konečně začal rehabilitovat a za dva týdny budu zpět. Závěr podzimu už nestihnu, ale na začátek zimní přípravy chci být maximálně připravený. Pod novým trenérem jsem se zatím ukázat nemohl, takže o motivaci budu mít postaráno. Nijak zvlášť smutný z toho ale nejsem, protože o svou pozici bych musel bojovat tak jako tak,“ bere s nadhledem stávající stav 21letý fotbalista.

Přitom právě pod novým trenérem se toužil hodně ukázat. Jenomže stačil začátek prvního společného tréninku a bylo po plánech. „Rozcvičili jsme se, šli jsme do hry a asi po deseti minutách do mě spoluhráč trochu zajel. Nejprve jsem měl pocit, že mi jenom vyskočilo koleno a budu moct pokračovat. Ještě chvíli jsem to zkusil, ale koleno opravdu bolelo, tak jsem toho raději nechal. Dva týdny jsem dostal klid, ale situace se nelepšila, tak jsem musel na podrobnější vyšetření,“ popisoval Jakub Jugas.

A příliš příznivé prognózy si nevyslechl. „Měl jsem roztříštěný meniskus. Jednoznačným řešením byla operace. Ptal jsem se sice lékařů, zdali by se s tím nedala dohrát alespoň podzimní část sezony, ale nešlo to. Řekli mi sice, že bych pod injekcemi mohl jeden dva zápasy odehrát, ale riziko dalšího poškození bylo velké. Dlouho jsem se tedy nerozmýšlel,“ vysvětlil svou volbu obránce, jenž stále patří ševcům, neboť v Příbrami pouze hostuje.

A jak to vypadá, stejně jako v předchozím ročníku budou Středočeši bojovat na jaře o další setrvání mezi tuzemskou elitou. „Klub sice nemá takové finanční možnosti, aby si pořídil hráče, jakými disponuje třeba Sparta nebo Plzeň, ale střed tabulky je v našich silách. To bychom ovšem museli lépe zvládat zápasy s týmy, které jsou na tom podobně jako my. Kdybychom neprohráli na Bohemce nebo se Znojmem, mohli jsme být v mnohem lepší situaci,“ uvědomuje si zlínský obránce v příbramských službách.

I to byl jeden z důvodů, proč se musel z Příbrami poroučet známý bouřlivák a vyhlášený motivátor František Straka. „Opravdu mě mrzelo, že musel odejít. Chyba byla v nás. Ale fotbalový život je takový. Když se nedaří, většinou to odskáče trenér. Pan Straka byl přitom výborný člověk i trenér,“ prozradil Jakub Jugas, jenž známého kouče poznal naprosto jinak, než jak jej vykreslují média. „Jeho obraz je hodně zkreslený. Emoce sice u něj hrály velkou roli, jinak ale za svým mančaftem vždycky stál a choval se k nám férově. Bohužel jsme mu to nevrátili na hřišti,“ zopakoval člen reprezentační jedenadvacítky.

Z té kvůli současným zdravotním problémům na čas vypadl, jakmile ale bude v pořádku, v týmu trenéra Dovalila by znovu rád fungoval. „Příští reprezentační sraz určitě vynechám, to se nedá nic dělat. Nicméně co nejdřív se budu chtít vrátit zpět, neboť přes jedenadvacítku a finálový turnaj Eura, který hostí Česká republika, se mohu posunout zase někam výš. Na tuto vrcholnou akci hodně spoléhám,“ přiznal Jakub Jugas.