Poprvé dosáhl na velmi překvapivé čtvrtfinále ještě třetiligový FC PSJ Jihlava v sezóně 1995/96. Tým kouče Jindřicha Březiny tehdy vyřadil dva druholigové celky a nakonec zůstal na štítě tehdy ještě druholigových Teplic.

Ročník 2003/04 pak přinesl dosud nejlepší pohárové umístění vůbec – postup do semifinále Poháru ČMFS. Trenér Jaroslav Netolička tehdy se svým mančaftem ve čtvrtfinále porazil Teplice a poté na Bazalech nestačil na Komňackého Baník. Právě Komňacký jihlavské fotbalisty na jaře povede do čtvrtfinálového dvojzápasu proti Viktorii Plzeň. Pokud tedy přejde přes Domažlice.

Nyní ovšem žije Vysočina přítomností a postupem přes kvalitního soupeře. Jak kouč František Komňacký pohárovou odvetu okomentoval? „Karty byly jasně rozdány už po prvním zápase. Chtěli jsme postoupit a věděli jsme, že k postupu nemusíme nutně vyhrát. Přesto si myslím, že jsme na můj vkus až příliš přenechali iniciativu soupeři. Chtěli jsme hrát více zezadu, ale mnohem více jsme měli být zodpovědní při bránění a aktivní v brejkových situacích,“ popsal nedostatky Komňacký.

„Sigma byla v první půli pohyblivější, kombinačně lepší a vyslala na naši branku řadu střel, které mohou být hodně ošidné. Branku jsme naštěstí neinkasovali, ale s naším herním projevem hlavně v první půli nemohu být spokojen. V mistrovském utkání budeme muset hrát trochu jinak a lépe,“ dodal Komňacký, jehož navíc trápí zdravotní problémy jeho svěřenců. „Bohužel jsme měli problémy se sestavou, které ještě umocnily naší aktuální nepříjemnou marodku. Věřím, že se nám do klíčového podzimního finiše podaří dát 2 – 3 hráče zdravotně dohromady.“

I trenér Sigmy Olomouc Martin Kotůlek se soustředil na hodnocení vlastního utkání, nikoli na fakt vyřazení z pohárové soutěže. „Líbil se mi náš vstup do utkání, kdy jsme dobře kombinovali a byli jsme rychlí po krajích. Vyslali jsme za první půli snad 9 střel, z nichž některé byly hodně nebezpečné. Bohužel, chyběl nám vstřelený gól, díky kterému by nám trochu narostla křídla a zvedlo se sebevědomí,“ hodnotil olomoucký lodivod úvodní fázi zápasu.

„Ve druhé půli jsme už tak silní v ofenzívě nebyli, protože jsme naráželi na kvalitně organizovanou obranu soupeře. Přesto jsme si vytvořili dvě gólové šance. S tím, jak jsme zápas herně zvládli, mohu být spokojený. Samozřejmě mne trochu mrzí výsledek, ovšem takový už je fotbal,“ dodal Kotůlek.