Pro Jihomoravany se ovšem nemusí jednat o dvousečnou zbraň. „Pokud zvládneme dobře Pohár, a to my chceme, může nám to psychicky pomoct do důležitého ligového utkání,“ vnímá propojenost obou duelů brněnský trenér Václav Kotal.

Ústředním motivem začátku tohoto týdne byl rozbor nedělního utkání v Mladé Boleslavi a především hra defenzívy celého týmu, který inkasoval pět branek. „Potýkáme se s tím pořád. Už jsem myslel, že po duelu s Teplicemi se tento stav zlepšil, ale v Boleslavi se chyby ještě opakovaly: pomalé přistupování k hráčům soupeře, kteří si tak mohli vytvářet šance a navíc je proměňovat. Tento přístup se musí bezpodmínečně zlepšit, chceme-li uspět,“ vysvětluje dále trenér.

Ve středu proti Viktorii Žižkov v Poháru České pošty si to může Zbrojovka všechno znovu vyzkoušet. V Praze prohrála 0:1 gólem ze závěru utkání. Z toho vyplývá, že v odvetě podle klasických pohárových počtů musí hrát vzadu na nulu a v ofenzivě dát nejlépe dvě a více branek. Jinak se bude s pohárem loučit.

„Chceme se vrátit do pohody, kterou jsme měli po Teplicích. V praxi by to znamenalo vyhrát a postoupit,“ přeje si Václav Kotal. „Nesmím dostat gól a něco dát. Za dva poslední zápasy jsme dali pět gólů, což není špatná bilance. To je pozitivum i z Boleslavi a na to je třeba navázat.“

V sestavě se dají očekávat změny. Jednak po pětibrankovém přídělu, jednak i proto, že v poháru dostává většinou příležitost i lavička. „Určitě budou hrát také hráči širšího kádru, stoprocentně,“ dodává trenér Kotal závěrem.