SK Slavia Praha - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)

• Branka: 7. Mičola. ŽK: 67. Mičola, 82. Gecov - 90+2. Kotiš. Rozhodčí: Orel - Filípek, Arnošt. Diváci: 1945.
  • Sestavy:
  • SK Slavia Praha: Rakovan - Dostál, Škoda, Dobrotka, Neves - Mičola (87. Škutka), Lička, Gecov, Kisel (65. Zmrhal), Nitrianský - Juhar (78. Prošek).
  • FK Varnsdorf:Fendrich - Tvaroha, Kouřil, Zbrožek (66. Zieris), Končal - Mach (57. Mikinič), Breite (57. Just), Jakobovský, Kotiš, Rudnytskyy - Schubert.

Slávisté navázali na velmi dobré výkony z posledních ligových kol. Jejich hra nepostrádala odhodlání a hráči se nebáli chodit i do předem zdánilvě ztracených soubojů.

Platilo to především pro úvodní část zápasu, ve které sešívaní otevřeli skóre. V sedmé minutě se k míči po Gecovově odražené přihrávce dostal Mičola, jenž se do základní sestavy vrátil po dlouhotrvajícím zranění, a svoji obnovenou premiéru hned ozdobil střelou podél brankáře Fendricha, která vyústila ve vedoucí gól.

Ten sešívané uklidnil, nicméně i nadále je musel držet ve střehu, neboť ze hřiště soupeře si Pražané přivezli do hlavní metropole pouze bezbrankovou remízu. O to více tak mohla domácí mrzet nevyužitá příležitost, kterou svoji chybou nabídl Nitrianskému hostující Tvaroha.

Tempo zápasu, který sledovaly necelé dvě tisícovky fanoušků, následně opadlo. Varnsdorf se sice dokázal oproti úvodní čtvrthodině osmělit a sem tam vyzkoušel pozornost brankáře Rakovana, jenže bez většího efektu.

Sázka na defenzivu se mohla vymstít

I ve druhé půli to byli domácí, kdo byl blíže gólové radosti. Konkrétně Martin Juhar, který dostal nádhernou přihrávku od Mičoly. Třetí gól ve třetím utkání v řadě ale nepřidal. Tak dlouho si totiž útočník sešívaných pokládal brankáře Fendricha, až se sám dostal z úhlu. Svoji střelu sice nakonec vměstnal mezi tři tyče, avšak celou situaci zachránil pohotovým odkopem z brankové čáry vracející se Kouřil.

V závěrečných minutách se svěřenci trenéra Koubka zatáhli a začali spoléhat na rychlé brejky, které ovšem často končily ofsajdovým postavením. V 72. minutě mohlo být srovnáno. Varnsdorfský Schubert sice trefil pouze boční síť, ale vyslal jasný signál, že hosté se postupových ambicí rozhodně nevzdali.

Další hrozby směrem k Rakovanově brance už ale nepřišly, a když Slavia nevyužila svoji velkou příležitost, porazili sešívaní Varnsdorf 1:0. Jediná branka Mičoly tak poslala tradiční pražský klub dále, naopak pouť sympaticky bojujícího Varnsdorfu definitivně skončila.

Ohlasy trenérů:

• Miroslav Koubek (Slavia): Jsem rád, že jsme dvojzápas zvládli. Bylo nám jasné, že narážíme na jedno z nejlepších mužstev druhé ligy. Rozhodlo, že jsme dokázali udržet nulu. Výkon hodnotím jako poměrně křečovitý. Měli jsme respekt a zápas spíše vydřeli, než nějak krásně uhráli.
  • Zdenko Frťala (Varnsdorf): Měli jsme respekt ze soupeře, ale kdybychom doma dali gól, možná by se zápas vyvíjel jinak. Když nedáte ve dvou zápasech gól, tak nemůžete pomýšlet na postup. Jsem ale opravdu rád, že jsme Slavii cestu zkomplikovali.