„Kluci hned od začátku odhodili jakýkoliv ostych a zbytečný strach ze jména soupeře stranou a snažili se hrát jako rovný s rovným. Domácí jsme nepustili do očekávaného tlaku, dobře jsme kombinovali ve středu hřiště, a přestože se nedostávali až tolik do zakončení, s domácími se nám dařilo držet krok,“ uvedl Michal Hlavňovský.

Sedm minut před přestávkou se žlutomodří radovali ze vstřelené branky, čímž Hanáky evidentně zaskočili. Bartolomeu napřáhl na hranici šestnáctky a přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení. „Za výkon v první půli jsme si gól zasloužili, kluci hráli odvážně a některé pasáže vypadaly z naší strany velmi solidně,“ pochvaloval si Michal Hlavňovský.

Hned na začátku druhé půle přišel další důležitý moment. Po ruce Talaše zahrával olomoucký Korčián penaltu, tu mu však Zapletal vyrazil. A pro žlutomodré mohlo být ještě veseleji, to by však Kurtin musel alespoň jeden ze dvou sóĺových nájezdů proměnit. „Kluci nic nebránili a pořád hráli, jako by to bylo 0:0. Kdyby se nám povedlo dát druhý gól, možná bychom si ušetřili nervy v závěru,“ pokračoval zlínský kouč.

Domácí se totiž postupně dlouhými nákopy dostali do tlaku a výsledek byl otevřený až do konce. Zapletal však v bráně mladé ševce podržel. „Kluci odevzdali maximum, v závěru se nám povedlo domácí tlak částečně rozdrobit a s trochou štěstí jsme výhru uhájili. Za přístup k utkání musím pochválit celé mužstvo. Hra však nebyla vzhledem k nízkému věku hráčů bez chyb a s pokorou vítězů musíme dál systematicky pracovat na tom, abychom se zlepšovali,“ prohlásil sympaticky Michal Hlavňovský.