FK Baumit Jablonec – Strømsgodset IF 2:1 (1:1)

• Branky: 17. Piták z pen., 90. Vošahlík – 39. Beneš vlastní. Rozhodčí: Trattou – Soteriou, Christou (všichni Kypr). ŽK: 45+1. Vaněk – 80. Kovács.
  • Sestavy:
  • FK Baumit Jablonec: Špit – Zoubele, Kysela, Beneš, Novák – Loučka – Čížek (59. Kopic), Piták (59. Vošahlík), Vaněk (83. Kubista), Jablonský – Hubník.
  • Strømsgodset IF: Larsen – Vilsvik, Horn, Madsen, Nuhu (46. Hamoud) – Ibrahim, Johansen, Boateng (73. Brenne) – Storflor (77. Wikheim), Kovács, Kamara.

Jablonec vstoupil do utkání velmi aktivně a během úvodních sedmi minut si vytvořil řadu slibných střeleckých pokusů. Jako první zahrozil Novák, jehož pokus z velkého vápna zastavila hradba těl před ním. Na konci druhé minuty se ve vyložené příležitosti ocitl Vaněk, který po přihrávce Čížka sám před brankářem těsně přestřelil.

V následujících vteřinách se pokoušeli o vstřelení branky ještě Piták a Loučka, oba však mířili mimo. Na počátku sedmé minuty rozehráli Severočeši rohový kop, na jehož konci byl nepřesný centr Vaňka, Larsen se ale nenechal zaskočit a nepříjemný lob odvrátil do bezpečí.

Na úvodní branku zápasu se tak čekalo až do 18. minuty. Madsen netaktickým a naprosto zbytečným zákrokem poslal k zemi unikajícího Hubníka a z nařízené penalty poslal Piták svůj tým do vedení - 1:0.

Fotbalisté Baumitu sehráli výbornou první čtvrtinu zápasu, po šanci Kamary, kterou zlikvidoval brankář Špit, se ovšem začala karta pomalu obracet a hosté výrazně ožili.

Další úspěšný zákrok si jablonecký strážce připsal v 35. minutě, avšak o pár desítek vteřin později už byl bezmocný, když jej po hezké individuální akci Kamary překonal nešťastnou tečí spoluhráč Beneš - 1:1.

Krátce před odchodem do kabin mohl poslat norský tým do vedení Storflor, jehož střela z hranice pokutového území jen o milimetry minula horní růžek Špitovy svatyně.

Vítězství trefil v závěru řádné hrací doby Vošahlík

Atraktivní podívaná byla k vidění také po změně stran. V 51. minutě postupoval Vaněk z úhlu na brankáře Larsena, ten ovšem příliš čitelnou střelu na vzdálenější tyč dokázal vyrazit.

Následující okamžiky patřily opět Norům. Ti nejdříve nedokázali dotáhnout do zdárného konce dvě slibně se rozvíjející brejkové situace, aby v 61. minutě doslova zahodil vyloženou příležitost Kamara, jenž na hranici malého vápna nevyužil nedorozumění mezi Špitem a Benešem.

Po tomto varování přebrali otěže zápasu zpět do svých rukou Severočeši a v závěrečných pětadvaceti minutách to byli právě svěřenci kouče Skuhravého, kdo byl hladovější po vítězství.

V 64. minutě trefil Jablonský nenápadným pokusem zpoza velkého vápna břevno, o šest minut později promáchl sám před odkrytou brankou Hubník, kterého ke skórování vybídl aktivně hrající Vošahlík.

A byl to právě střídající Vošahlík, kdo nakonec rozhodl o osudu utkání. Kopic, jenž shodou okolností přišel na hrací plochu ve stejný okamžik, zatáhl po lajně míč, před dobíhajícím Kamarou poslal přesný centr na hlavu Vošahlíka a ten umístěnou střelou do protipohybu gólmana rozhodl o vítězství Jablonce - 2:1.