Pětiletá služba kobercového trávníku holandské firmy Hendriks Graszoden, B.V. je u konce. Na začátku tohoto týdne byl dosluhující povrch odfrézován a začaly přípravy na osetí trávníku nového. Ten bude tentokráte brněnským odchovancem, neboť vyroste přímo na Srbské.

Aktuálně se na hrací ploše rozhrnuje vegetační vrstva - na té samotný trávník poroste. Nesmí se zapomenout ani na nivelizaci, kterou se povrch patřičně vyrovná. Tolerance mezi rohovými praporky je ± 1 centimetr.

Na osetí celého trávníku padne 350 kg osiva, po něm bude neméně důležité i ostřikování nově rostlého porostu proti patogenům a plísním, které bývají pro trávník v letních měsících největším nepřítelem.

A práce na hrací ploše samozřejmě neskončí ani poté, co na ni poprvé vyběhnou hráči, životnost trávníku totiž prodlužuje právě jeho ošetřování během roku. Kromě střihu, který má Zbrojovácký "kadeřník" nastavený na 2,8 cm, se trávník bude i pravidelně kypřit a aerifikovat, čímž lépe zakoření a bude odolnější proti stresovým situacím, kterými dozajista budou utkání Gambrinus Ligy.

Svěřenci Ing. Jana Rouzka mají na svědomí trávníky po celé republice, firma Sportovní travnaté povrchy s. r. o. spolupracovala mimo jiné na povrchu i ve Slovácku. Postará se také o úpravu jednoho z tréninkových hřišť Zbrojovky, které si žádá dosetí.