„Jak už to v této fázi soutěže bývá, většina mančaftů zespodu tabulky o víkendu vyhrála a nebezpečně se nám přiblížila. Z tohoto pohledu jsou pro nás tři body nesmírně důležité. Zachráněni sice ještě úplně nejsme, ale máme to ve vlastních rukou,“ těší trenéra zlínské juniorky Jaroslava Švacha.

A spokojený mohl být také s výkonem. „Přestože jsme poskládali na jaře zatím vůbec nejmladší sestavu, kluci odehráli zápas velmi zkušeně. Vzadu jsme byli hodně pozorní a disciplinování, z defenzivního bloku jsme pak po celou dobu vyráželi k rychlým brejkům, z nichž jsme byli hodně nebezpeční,“ uvedl Jaroslav Švach.

Už v první půli se mohli mladí ševci dostat do vedení, kýžený první gól nakonec vstřelili deset minut po změně stran. „Vedoucí brance jsme šli od začátku naproti a po hezké akci jsme se jí také dočkali. Škoda jen, že jsme z velkého množství dalších rychlých přečíslení nepřidali pojišťující gól. Závěr utkání mohl být klidnější,“ pokračoval zlínský kouč.

Jenomže hosté se tentokrát mohli opřít také o velmi spolehlivou a kvalitní defenzivu, kterou dirigoval bezchybný Stanislav Dostál mezi třemi tyčemi. „Tak nějak by to mělo vypadat. Vzadu jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a díky kvalitní a rychlé přechodové fázi jsme se sami dostávali do zakončení. Za výkon musím kluky pochválit, hráli opravdu dobře,“ kvitoval s povděkem Jaroslav Švach.