„Vsadili jsme vše na aktivní úvod a vyplatilo se. Více jak půlku poločasu jsme soupeře nepustili do hry a vybudovali jsme si v tu chvíli uklidňující náskok. V konečném účtování se to ukázalo jako rozhodující faktor,“ mínil trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

Mladí ševci si postupně vybudovali až tříbrankový náskok, a přestože Prostějov dokázal snížit, ještě do přestávky domácí borci odpověděli. V tu chvíli asi nikdo netušil, že Holíkův zásah do kabin se ukáže jako klíčový. „Jak se později ukázalo, byl to rozdílový gól,“ souhlasil zlínský kouč.

Jinak mohl být s úvodním dějstvím maximálně spokojený. Mladí ševci bavili sebe i diváky. „Za první poločas nemám klukům co vytknout. Hráli výborně směrem dopředu i dozadu a vypracované příležitosti dokázali také proměnit. Gólů mohlo být ještě víc, ovšem nějaké šance měl před přestávkou i soupeř,“ uznal Jaroslav Švach.

Ani ve druhé půli dlouho nic nenasvědčovalo nadcházejícímu dramatu. Prostějov sice snížil na 4:2, ovšem tento výsledek platil až téměř do konce. „Škoda že jsme utkání nedohráli ve větším klidu. Ve druhé půli jsme několikrát odmítli možnost zápas definitivně rozhodnout. Kdybychom znovu odskočili o tři branky, asi by to dopadlo jinak,“ pokračoval zlínský trenér.

Místo toho ovšem čtyři minuty před koncem snížil hlavou exzlínský Zbožínek na 4:3 a hosté sahali po vyrovnání. „Prostějov měl velkou výškovou převahu a v závěru vsadil vše na dlouhé centry, standardní situace a nakopávané balony. Proti tomu jsme v podstatě neměli protizbraň. Naštěstí jsme to už ustáli a získali jsme velmi cenný skalp silného soupeře, kterého si velmi cením,“ ubezpečil Jaroslav Švach.