Jihočechům se nedaří především v druhé polovině sezony. Na jaře získali v devíti zápasech pouhých pět bodů za výhru nad Jabloncem a remízy na Baníku a doma s Brnem. „Můžeme jen litovat těch utkání, která jsme na jaře prošvihli. To je ale nyní už pryč, na kdyby se fotbal nehraje,“ říká trenér týmu Pavol Švantner.

Pět kol před koncem soutěže čeká na Dynamo jeden z nejsilnějších týmů Gambrinus ligy. „Hrajeme s Plzní, což je spolu se Spartou největší favorit ligy. Co si budeme povídat, jsme jasný outsider utkání a čeká nás velice těžké utkání. Na druhou stranu si uvědomujeme, že je to asi vůbec první utkání, kdy nemáme absolutně co ztratit. Můžeme jen překvapit, a pokud by se nám podařilo získat nějaký ten bodík, opět bychom alespoň částečně přiživili naději na záchranu,“ uvědomuje si Švantner.

Nejvíce práce bude mít v utkání s největší pravděpodobností defenzivní formace budějovického týmu. „Sílu Plzně si samozřejmě moc dobře uvědomujeme. Především jejich ofenziva má obrovskou kvalitu. Nejedeme tam ale složit zbraně. Když by se štěstí přiklonilo na naší stranu, tak by se mohly stát i zázraky,“ pokračuje Švantner.

Jihočeši mají v jarní části sezony problémy především s ofenzivou a střílením gólů. V dosavadních devíti kolech zaznamenali pouhé čtyři góly. Jednou z alternativ do útoku je tak například i devatenáctiletý reprezentant Zdeněk Linhart. „Samozřejmě se snažíme neustále vymýšlet něco jinak, aby se nám začalo třelecky dařit. Zdeněk Linhart je členem A-týmu, pravidelně s námi trénuje a přemýšleli jsme, že by do zápasů naskakoval dříve. V boji o záchranu je velmi složité zařazovat do sestavy mladé hráče. Lepší by to bylo, když bychom hráli ve středu hřiště a neměli záchranářské starosti,“ řekl závěrem Pavol Švantner.

Trenéři Dynama nebudou moci v Plzni využít kompletní kádr. Kvůli klauzulím ve smlouvách nemohou proti svému mateřskému týmu nastoupit Jakub Hora a Edgar Malakyan. Až do konce sezony je mimo hru také arménský reprezentant Hrayr Mkoyan, který v Německu podstoupil operaci obou kolen.