TJ Mořkov - TJ Sokol Tichá 1:3 (0:1)

• Branky: 74. Kunc Tomáš – 13. a 81. Třos Michal, 62. Švrček Ondřej. Rozhodčí: Baroň M.
  • Sestava vítězného celku: Pikulík – Švrček Radim, Petřík, Štěpják – Pastorek (58.Tománek Martin), Štefek, Humpolec, Klos (79.Piskoř) – Fojtík – Třos (90.Zdarsa), Švrček Ondřej. Trenér: Bača René.

Hostující fotbalisty nečekal rozhodně snadný soupeř, o čemž svědčil také fakt, že domácí Mořkov v minulé sezóně bojoval o postup do 1.B třídy. Utkání, na které si našlo cestu mnoho příznivců obou týmů, tak slibovalo dobrou podívanou.

Samotné utkání začali lépe hostující hráči, kteří se dostávali od úvodních minut na dostřel mořkovské brány. V první vyložené šanci se ocitl už v 7. minutě Michal Třos, jehož zakončení stačil včasným vyběhnutím domácí brankář zlikvidovat. Jen o pár desítek vteřin později se řítil sám na branku Ondřej Švrček, jeho akci ovšem zabrzdil zdvižený praporek pomezního.

Hra se poté přestěhovala před hostující svatyni, paradoxně však udeřilo na opačné straně. Po jednom ze závarů se míč ocitl v rukavicích hostujího brankáře Pikulíka, který svým výkopem našel rozběhnutého Michala Třose, ten obešel bránícího zadáka a při zakončení nedal brankáři Mořkova sebemenší šanci zasáhnout – 0:1.

Neuběhly ani tři minuty a hostující hráči mohli přidat druhý gól. Se dvěma domácími obránci si tentokrát pohrál Ondřej Švrček, který obešel také gólmana, avšak jeho střela do odkryté brány skončila pouze v boční síti.

Mořkov zahrozil hezkou individuální akcí Tomáše Kunce, jehož střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval gólman Pikulík. Celou akci navíc zastavil zdvižený praporek pomezního.

Když to nešlo po zemi, začali domácí hrozit ze vzduchu. Šance z 19. a 28. minuty však zůstaly nevyužity. Zbytek úvodního dějství poté patřil opět hostům. V dalších příležitostech se ocitli útočníci Třos se Švrčkem, avšak další branka už do přestávky nepadla.

Do druhé půle nastoupili hráči Mořkova podstatně soustředěnější, přidali na agresivitě a snažili se otočit utkání ve svůj prospěch. Vítr z plachet jim však vzal Ondřej Švrček, který v 62. minutě upravil na 0:2.

Po zbytečném faulu na obránce Štěpjáka hráli hosté navíc přesilovku a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Ovšem standartní situace udělaly ze zápasu pořádné drama. Přímé kopy Segeti, Strnadla či Kunce ale brankou neskončily. S rohovými kopy si tichavská defenziva dokázala rovněž poradit, avšak s dlouhými auty do vápna měli hosté problémy.

Po jednom z nich se v 74. minutě dostal k míči Tomáš Kunc a střelou z bezprostřední blízkosti dal domácím naději - 1:2. Mořkov vsadil vše na jednu kartu a s blížícím závěrem zápasu stupňoval svůj tlak. Ten mohli korunovat v 81. minutě vyrovnávací brankou, proti však byla tyč hostující svatyně.

Od tohoto okamžiku převzali otěže zápasu do svých rukou opět hosté, kteří si třetí brankou definitivně pojistili zisk cenných tří bodů. Martin Tománek našel přesnou přihrávkou pod sebe nabíhajícího Michala Třose a ten se z hranice malého vápna nemýlil – 1:3.