„Kromě podpory aktivního životního stylu je naším cílem zprostředkovat mládeži nevšední zážitky. Slovenští vítězové Coca-Cola Školského poháru ponesou vlajku českého národního týmu, protože naše země jsou si stále velmi blízké a slovenský tým se na mistrovství Evropy neprobojoval. Věřím, že spolu se sledováním zápasu Česko – Rusko to bude pro kluky nejen nevšední, ale také nezapomenutelný zážitek,“ uvedla PR manažerka společnosti Coca-Cola ČR a SR.

Vítězové z osmiletého gymnázia z Bánské Bystrice udolali v seneckém finále soupeře z prešovského Soukromého sportovního gymnázia Elba. Na třetím místě skončili žáci bratislavské základní školy Černyševského, kteří porazili základní školu Kodálya z Dunajské Stredy.

Nejlepšímu střelcem finálového turnaje se stal Alex Ivan z Dunajské Stredy, který soupeřům nasázel 7 gólů a taktéž okusí atmosféru fotbalového EURA 2012.

Fotbalový turnaj Coca-Cola Školský pohár 2012 je určený žákům a žačkám druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Slovenského turnaje se účastnilo 731 chlapeckých a 254 dívčích týmů. Vítězové jedou jako vlajkonoši české fotbalové reprezentace na EURO 2012, vítězky se podívají na finálový zápas ženského fotbalového turnaje na Letní olympijské hry do Londýna.