FK Viktoria Žižkov - FC Slovan Liberec 1:4 (0:2)

• Branky: 55. Böhm - 44. a 82. Breznaník, 45. Rabušic, 70. Štajner z penalty. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: 38. Starý, 75. Folprecht - 80. Breznaník. Diváci: 2367.
  • Sestavy:
  • FK Viktoria Žižkov: Vaclík - Slodowy (70. Sivrič), Bodeček, Procházka, Starý - Kadeřábek, Kalivoda, Bořil, Mach (46. Folprecht)- Kalod, Böhm (80. Nestorovski). Trenér: Martin Pulpit.
  • FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Karišik, Nezmar, Fleišman - Šural (90. Bosančič), Vácha, Janů, Breznaník - M. Rabušic (90. Hadaščok), Štajner (87. Rilke). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Fotogalerie k utkání bude doplněna.

Oba týmy dělilo před utkáním plných čtrnáct bodů a hráči obou celků měli rozhodně o motivaci postaráno. Žižkovští potřebují každý bod k vytoužené záchraně v nejvyšší soutěži, Severočeši naopak chtějí zůstat v kontaktu se samotným čelem Gambrinus ligy.

Jako první zahrozili svěřenci trenéra Pulpita. Po průniku Bořila se k zakončení dostal Kalivoda, který jen těsně minul tyč hostující svatyně. Favorit poté převzal otěže zápasu do svých rukou, avšak dlouhé minuty nedokázal vyzrát na domácí defenzivu. Když už se to hostujícím hráčům podařilo, stál v cestě spolehlivě chytající Vaclík.

Talentovaný gólman se poprvé výrazněji vytáhl při šanci Šurala z 25. minuty. Na druhé straně musel prokázat své umění také Bičík, který v 42. minutě vytáhl nad břevno nebezpečný pokus Böhma. O minutu později byl v akci opět Vaclík, jenž dokázal na poslední chvíli zachytit míč před Štajnerem.

Ostřílený forvard však nemusel smutnit příliš dlouho, neboť jeho spoluhráči sehráli vynikající závěr první půle. Ve 44. minutě našel Šural přízemním centrem Breznaníka, který zamířil naprosto přesně - 0:1. Aby toho nebylo na domácí družinu málo, tak ještě před odchodem do kabin se hosté prosadili podruhé. Jiří Štajner poslal kolmici na Michaela Rabušice, který střelou mezi nohy navýšil vedení svého týmu - 0:2.

Pražané vstoupili do druhé půle ve velkém stylu. Kontaktní branku mohl zaznamenat Böhm, kterého však od skórování dělily jen centimetry. Útočník Žižkova si spravil chuť o sedm minut později, když přesnou ranou k tyči vrátil svůj tým do hry - 1:2.

V 59. minutě mohlo být srovnáno, avšak nebezpečný závar hostující obrana nakonec ustála bez úhony. Rozhodující moment zápasu přišel v 68. minutě, kdy Slodowy fauloval Breznaníka a nařízený pokutový kop proměnil Jiří Štajner - 1:3. Osm minut před uplynutím řádné hrací doby bylo v hostujícím táboře ještě veseleji. Šural zatáhl po levé straně míč, následně poslal přesný centr na Breznaníka, který svým druhým gólem v zápase upravil na konečných 1:4.

V rozmezí 85. - 86. minuty si Žižkov vytvořil ještě dvě slibné příležitosti, avšak další branka už v tomto střetnutí nepadla a nedělní dopolední duel tak skončil jednoznačným vítězstvím favorizovaného Liberce, který se tak bodově dotáhl na druhou Viktorii Plzeň.