Jeseník n. O. - Lichnov 8:0 (4:0)

• Branky: 55. z pen. a 63. Jan Goláň, 9. David, 15. Vojtko, 21. Krpec, 38. Víznar, 67. Bartoň, 87. Hrňa. ŽK: Jan Goláň, Jurajda, Hrňa - Harabiš, Kupčák.
  • Sestavy:
  • Jeseník n.O.: Macháč - Kretík (69. Bajer), Cverna, Sláma, Vojtko (74. Hrňa) - Bartoň, Krpec, Jan Goláň, Víznar - Jurajda, David (41. Sládeček).
  • Lichnov: Špaček - Babinec, Šíma, Kupčák, Neckář - Kahánek, Lichnovský (79. Růžička), Harabiš, Růžička - Janiak, Lipový.

Jeseník vstoupil do zápasu ve velkém stylu a během úvodních dvaceti minut rozhodl o osudu utkání. Jako první zahrozil v 6. minutě Víznar, který ale po přihrávce Vojtka přestřelil z bezprostřední blízkosti hostující svatyni. O pár desítek vteřin později se do šance řítil kapitán Jurajda, který ale celou akci zabrzdil a s jeho slabou střelou neměl Špaček problémy.

V 9. minutě se měnilo skóre poprvé. Víznar zaběhl po pravé straně za hostující obranu, přízemním centrem vybídl ke skórování Davida a ten už neměl problém zamířit přesně - 1:0. Za další dvě minuty poslal Víznar kolmici na Jurajdu, který ale trefil pouze nohy gólmana a dorážku zlikvidovali vracející se obránci Lichnova.

Hosté se poprvé před branku Macháče podívali až ve 14. minutě, ale rohový kop odklidil domácí stoper Cverna hlavou do bezpečí. O minutu později se hra vrátila před branku Lichnova. Víznar poslal do šance Davida, který byl zablokován, do balonu se ale opřel Krpec, jehož střelu vyrazil Špaček před Vojtka a ten uklidil míč za brankovou čáru - 2:0.

V 18. minutě selhal v další gólové příležitosti David, kterému nabíjel Jurajda. Domácí kapitán byl poté u dalšího gólového momentu, když skluzem vybojoval míč, přihrál nabíhajícímu Krpcovi, který donutil Špačka kapitulovat potřetí - 3:0.

Na rozdíl dvou branek mohl snížit v 29. minutě Kahánek, který ale zpoza velkého vápna trefil pouze tyč. Ojedinělá akce Lichnova domácí tým nerozhodila a už o dvě minuty později byl v další gólové příležitosti David, ale ani tentokrát neuspěl. V 38. minutě už to bylo o čtyři góly. Krpec vyhrál uprostřed hřiště souboj, míč si vzal Víznar, který následně s přehledem obstřelil bezmocného Špačka - 4:0. V závěru prvního poločasu vybojoval Krpec další míč a tentokrát postupoval sám na hostujícího gólmana, akci ale zakončil slabou střelou a svůj druhý gól v zápase tak nepřidal.

Ve druhém dějství Jeseník výrazně polevil. V 53. minutě zahrozil hostující Neckář, který ale zamířil těsně vedle. Hra se poté vrátila na druhou stranu hřiště, kde byl faulován ve vápně Jurajda a s pokutovým kopem si Jan Goláň věděl rady - 5:0.

V 61. minutě zkoušel uspět chytrým lobem hostující Janiak, který ale přehodil nejen Macháče, ale také jeho svatyni. Za další dvě minuty už to bylo o šest branek. Jurajda vybojoval u lajny míč, který následně poslal obloučkem za hostující obranu a nabíhající Jan Goláň trefil přesně - 6:0.

V 67. minutě už svítila na světelné tabuli sedmička, když Špačka po přihrávce Vojtka propálil se štěstím Bartoň - 7:0. Zbytek utkání se dohrával pouze z povinnosti a žádný z týmů se do vážnějších příležitostí nedostal. Výjimkou byla pouze akce domácího Jeseníku z 87. minuty, kdy na konečných 8:0 upravil střídající Hrňa.