FC Vysočina Jihlava - Brumov 5:1 (3:0)

• Góly: 13. a 66. z pen. M. Žampová, 7. Čechová, 14. Šerá, 49. P.Žampová - 63. Sochorová
  • Diváci: 80.
  • Sestava vítězné Jihlavy: Havrdová - Nováková (73. Vinická), Pavelcová, Štefaniková, Dáňová - Macháčková (85. Ryšavá), Z.Žampová, P.Žampová, Šerá - Čechová (78. Wasserbauerová), M.Žampová (80. Francálková).

Ženský tým FC Vysočina vykročil za obhajobou vítězství v loňském ročníku Moravskoslezské ligy nepřesvědčivým výkonem a porážkou na půdě Slovanu Ostrava v poměru 3:2. V zápase druhého kola tak chtěly svěřenkyně trenéra Žampy tento nezdar odčinit, což se nakonec podařilo.

Jihlavské fotbalistky rozhodly o osudu zápasu už během úvodních čtrnácti minut, když se prosadily v 7. minutě Čechová a na přelomu 13. - 14. minuty také M. Žampová a Šerá - 3:0. Tímto výsledkem nakonec také úvodní půle skončila.

Do druhého dějství vstoupily opět lépe domácí fotbalistky, když vedení Vysočiny navýšila už po čtyřech minutách hry P. Žampová - 4:0. Poté se dokázaly prosadit také soupeřky z Brumova, když Havrdovou překonala v 63. minutě Sochorová - 4:1. Poslední slovo si ale vzala M. Žampová, který z pokutového kopu uzavřela gólový účet zápasu - 5:1.

„S předvedenou hrou jsem spokojen. I přes několik drobných chyb lze holky za předvedený výkon pochválit. Ocenit musím i výkon hostujícího celku, jehož hráčky se i za nepříznivého skóre nevzdávaly a snažily se hrát fotbal,“ řekl k utkání trenér vítězného celku Josef Žampa.