FK Nový Jičín – FK SAN-JV Šumperk 1:0 (0:0)

• Branka: 67. Jakub Hanzelka. ŽK: Hanus, Nippert – Opravil, Skopal, Jančík. Rozhodčí: Záloha – Čecháček, Kneisl. Diváci: 150
  • Sestavy:
  • Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer (18. Nippert), Hejdušek, Farkaš – Jakub Hanzelka (72. Lokša), Kalich, Z. Melčák, Málek – Tobola (83. Smolarčík), Batroš. Trenér: Jan Koval.
  • Šumperk: Bednár – Zatloukal, Skopal, Navrátil, Szocs – Pobucký, Reichl, Opravil (70. Pinkava), Horák – Jančík (46. Kobylík), Dos Santos (58. Křepelka). Trenér: Petr Strnad.

Domácí nevstoupili do utkání úplně ideálně. Hostující hráči, kteří měli na svém kontě po třech kolech solidních sedm bodů, přijeli do Nového Jičína v psychické pohodě. Tu mohl umocnit už po dvanácti minutách hry Horák, jehož dalekonosný pokus vytáhl Hanus na tyč. Novojičínští kontrovali šancí útočníka Bartoše, kterého ke skórování vybídl Farkaš. Domácí forvard ale nezacílil přesně a hostující svatyni těsně minul.

K vynucené změně musel sáhnout domácí trenér Koval, který po osmnácti minutách hry stáhl ze hřiště kapitána Bajera, kterého nahradil Nippert. Své štěstí poté zkoušel opět Horák, ale ani napodruhé neuspěl. Zbytek úvodního dějství přinesl hru především mezi šestnáctkami a do kabin tak nakonec odcházely oba celky za bezbrankového stavu.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky patřil opět hostům. Po šesti minutách hry se dostal do gólové příležitosti Dos Santos, jehož pokus ale Hanus za svá záda nepustil. Skóre utkání neotevřel ani Navrátil, a tak přišel zákonitě trest. Novojičínští rozehráli akci na Jakuba Hanzelku, který si vyměnil míč s Tobolou a přesnou střelou pod horní tyčku otevřel a zároveň také uzavřel gólový účet utkání - 1:0.

Šumperští se poté snažili alespoň o srovnání skóre, avšak bezúspěšně a po čtyřech kolech tak i oni přišli o svou neporazitelnost, když na hřišti Nového Jičína prohráli těsně 1:0. V soutěži tak zůstávají pouze tři týmy, které nepoznaly hořkost porážky. Sedmý Slavičín a vedoucí duo Orlová - Prostějov. Svěřenci trenéra Kovala si naopak v posledních osmi dnech výrazně pomohli a se sedmi body se posunuli do horní poloviny divizní tabulky.