FK REAL Lískovec – FK Nový Jičín 1:1 (1:1)

• Branky: 26. Šrámek - 38. Gelnar. ŽK: Hanus, Hejdušek, Gelnar (všichni tři Nový Jičín). ČK: 61. Gelnar (Nový Jičín). Rozhodčí: Gloser – Batík, Poláček. Diváků: 150.
  • Sestavy:
  • Lískovec: Polach - Staník, Hojdysz, Žídek, Kořínek - Vokoun (65. Kašuba), Chlebek, Čerňák (87. Nováček), Holý - Šrámek, Broulík. Trenér: Martin Šrámek.
  • Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Nippert, Farkaš – Kalich, Hejdušek, Z. Melčák, Jakub Hanzelka (81. Radko) – Bartoš (73. Smolarčík), Gelnar. Trenér: Jan Koval.

Úvodní kolo nového ročníku svedlo proti sobě celky, které se potkaly v samotném závěru loňské sezóny. Tehdy byli úspěšnější hosté z Nového Jičína, kteří zvítězili na půdě svého soupeře 2:0.

Na počátku zápasu byl aktivnější domácí celek, který se také ujal v 26. minutě vedení, když si na Chlebkův centr naběhl Šrámek a přesným zásahem poslal svůj tým do vedení - 1:0. Novojičínští se dočkali vyrovnání v 38. minutě, kdy Hejdušek našel svým centrem Gelnara, na jehož pokus Polach nestačil - 1:1.

Střelec vyrovnávací branky byl vidět také ve druhé půli. Po patnácti minutách totiž uviděl v ruce rozhodčího Glosera červenou kartu a byl tak nucen k předčasnému odchodu pod sprchy. Hostující družina si ale v deseti počínala dobře a když pomezní rozhodčí zastavil druhou gólovou radost domácích, odvezl si Nový Jičín z Lískovce cenný bod za remízu 1:1.