Jak jste spokojen se čtvrtým místem po podzimní části?
Spokojený určitě jsem. Před sezónou jsme si dali za cíl umístění do 5. místa, z tohoto pohledu je pro nás 4. místo velmi dobré. Nicméně jsme v několika zápasech přišli zbytečně o body, takže naše umístění mohlo být ještě lepší.

V čem byl letošní tým silný a naopak v čem měl rezervy?
Protože máme v mužstvu převážně ofenzivní typy hráčů, tak naše síla byla hlavně v této činnosti. Důkazem toho taky je, že jsme nastříleli nejvíce branek (41). Přesto jsme ještě značnou řadu šancí nedali, takže si myslím, že i v zakončení máme určité rezervy. Největší rezervy máme v obranné činnosti, na které je potřeba v zimní přestávce zapracovat.

Kádr se před podzimní částí obměnil. Jak hodnotíte nové hráče a jejich přínos pro tým?
Všichni čtyři noví hráči do mužstva zapadli a hráli pravidelně v základní sestavě. Brankář Pikulík se stal velkou oporou, často musel hasit chyby hráčů před ním. Aleš Víznar i Majky Vojtko byli pro mužstvo rovněž velkým přínosem. Škoda jen, že jim zdravotní stav nebo zaměstnání neumožnilo odehrát všechna utkání. Michal David - to je střelec, kterého potřebuje každé mužstvo. Přesto, že nehrál pro zranění poslední tři zápasy, stal se se 14 brankami nejlepším střelcem soutěže.

Čím to, že doma patřil Jeseník k nejlepším celkům, ale venku zvítězil pouze jednou?
Na domácím hřišti si naši hráči více věřili a také jsme se více prosazovali v útočné fázi. Na hřištích soupeřů jsme sice zvítězili jen jednou, ale na druhou stranu taky jen jednou prohráli, což je velmi dobré. Další čtyři zápasy venku jsme remizovali, především díky špatnému zakončení. Navíc na nás rozhodčí byli někdy dost přísní.

V posledních čtyřech utkáních tým hned třikrát neinkasoval, přitom sám desetkrát skóroval. Není svým způsobem škoda, že zrovna nyní podzimní část skončila?
Myslím si, že ne. Tuto statistiku trochu zkresluje sedm vstřelených gólu do sítě V. Albrechtic, které byly asi nejslabším týmem, se kterým jsme se na podzim potkali. Taky špatné podzimní počasí naší útočné hře příliš nesvědčilo, takže z tohoto pohledu jsem rád, že podzimní část skončila.

Který výsledek nebo zápas Vás potěšil nejvíce?
Nejvíce mě asi potěšil výsledek proti Zbyslavicím (10:0 – pozn. red.). Přestože hosté nepřijeli kompletní, tak deset gólů se nedává každý den. Co se týče výkonu mužstva, cením si zápasů ve Štramberku, kde jsme uhráli bod bez dvou vyloučených hráčů a ve Spálově, kde jsme prohrávali 8 minut před koncem 2:0 a ještě jsme dokázali vyrovnat.

Nelze se také nezeptat na opačný případ. Které utkání Vás zklamalo?
Nejvíce mě zklamalo, že jsme nedotáhli do vítězného konce dvě utkání, ve kterých jsme v průběhu zápasu vedli a nakonec jsme po chybách obě utkání prohráli. Jde o zápasy s Novým Jičínem a Kunínem.

Na jaké momenty si i s odstupem času vzpomenete?
Určitě se mi vybaví moment, kdy nám Kopřivnice dala dost laciný gól na 1:1. Dále na výborných 30 minut ve druhém poločase zápasu s Novým Jičínem, tam jsme hráli asi nejlepší fotbal podzimu a třetí gól byl taky náš nejpěknější. Nakonec se mi vybaví výkony rozhodčího Ertela, na kterého nemáme ani v jednom případě příliš dobré vzpomínky. Byl u obou našich podzimních porážek a ve třech utkáních, kdy nás pískal, jsme získali jediný bod.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Zimní příprava začne v měsíci lednu přípravou v tělocvičně, kterou máme zde v Jeseníku k dispozici prakticky denně. Dále se zúčastníme zimního turnaje na umělé trávě v Novém Jičíně a v měsíci únoru proběhne soustředění ve Valašské Bystřici. Od března se dle počasí budeme připravovat na tréninkovém hřišti v Jeseníku.

S jakými cíly poté do jarní části soutěže?
V jarní části bychom chtěli nadále hrát pěkný útočný fotbal, který se bude divákům líbit a chceme po dobře rozehraném podzimu postoupit v tabulce ještě výše.